Kúpele Smerdžonka
Minerálna voda, ktorá vyviera v obci Červený Kláštor je charakteristická zápachom po sírovodíku, preto je obyvatelia pomenovali Smerdžonka (smradľavá voda). Aj dnešné kúpele nesú tento názov
Minerálna voda sa začala využívať už začiatkom 14.storočia, kedy do obce prišli mnísi Kartuziáni a Kamaldulovia, ktorý sa venovali liečiteľstvu. Najznámejší z nich bol kamaldulský mních Cyprián, podľa ktorého sa táto oblasť nazýva krajom lietajúceho mnícha Cypriána. Prvá kúpeľná osada vznikla v roku 1820 pri sírnom prameni, o štyri roky neskôr bola postavená prvá kúpeľná budova. V roku 1887 sa Smerdžonka oficiálne včlenila medzi kúpele Uhorska. Ani túto oblasť neobišli boje prvej svetovej vojny, čo malo za následok poškodenie kúpeľných zariadení. V roku 1928 boli znovu otvorené, avšak po druhej svetovej vojne boli znovu poškodené a nadobudli iba lokálny význam. Od roku 2004 zažila pôvodná budova kúpeľov rekonštrukciu, vďaka ktorej sa z budovy kúpeľov stalo reštauračné zariadenie. V roku 2010 bol tunajší prameň vyhlásený za prírodný liečivý zdroj. Vďaka tejto skutočnosti sa naštartovalo znovuobnovenie tradície kúpeľníctva a budovanie kúpeľného zariadenia Dom zdravia. Od roku 2012 sú kúpele otvorené pre širokú verejnosť.
Sírovodíková voda lieči predovšetkým kožné choroby, choroby pohybového aparátu, neurologické choroby. Je tiež účinná pri ťažkostiach tráviaceho ústrojenstva. Ide o studenú, slabo alkalickú, hypotonickú, stredne mineralizovanú prírodnú liečivú vodu, s obsahom minerálnych látok a solí, najmä Na, Mg, Ca a obsahom sulfánu 11 mg/l s celkovou mineralizáciou vody 1172 mg/l.